Student's Achievements
Gunagdong-Hong Kong-Macao Greater Bay Area Mathematical Olympiad Preliminary Round 2021 (Hong Kong Region)
AwardClassStudents
1st Class HonourS1BMAN Kin Tsun Justin
1st Class HonourS4RLEE Yin Lok
1st Class HonourS4RYIP Chung Yan
1st Class HonourS4RYEUNG Nicole
1st Class HonourS5RTSE Pui Sing
2nd Class HonourS1CLO Ching Kiu
2nd Class HonourS1ECHUM Tsz Yuet Jane
2nd Class HonourS2ICHAN Ivan Chun Hei
2nd Class HonourS2IXU Yiyang
2nd Class HonourS2PLUK Sui Him Justin
2nd Class HonourS3CLEE Lap Yan Clement
2nd Class HonourS3CWONG Wing Lam
2nd Class HonourS3ECHING Yee Ling
2nd Class HonourS3HCHEW Owen Pak Yin
2nd Class HonourS3TWONG Tsz Hei
2nd Class HonourS4RCHAN Yuk Hong Caleb
2nd Class HonourS4RWONG Nok Him Isaac
2nd Class HonourS5SXU Jinghao
3rd Class HonourS1CLAI Jerry
3rd Class HonourS1CLEE Kwok Shing
3rd Class HonourS1CTSUI Tin Long
3rd Class HonourS1CYUEN Kwok Shing
3rd Class HonourS1ECHAN Yiu Fai
3rd Class HonourS1ECHEN Roy Jizheng
3rd Class HonourS1EWU Aaren
3rd Class HonourS1JCHOY Man Sing
3rd Class HonourS1JLEUNG Cheuk Kwan Jonathan
3rd Class HonourS1MTSOI Shun Him
3rd Class HonourS1MWONG Shing Yan
3rd Class HonourS2DHO Chak Him
3rd Class HonourS2PLEE Karis
3rd Class HonourS2PYANG Meng Yu
3rd Class HonourS2RYU Ka Hei Janice
3rd Class HonourS4RLI Yun Hin
3rd Class HonourS4RYU King Hei James
In the Eye of the Beholder Photo Competitions
AwardClassStudents
1st place winnerS3TRAI Yacha
2nd place winnerS5HLAM Yau Hing
3rd place winnerS4TVERZOSA Christian Yuri Velano
My Australian Christmas Card Competition
AwardClassStudents
Selected AwardS4ACHEUNG Ching Silvana
Central Kowloon Route Hoarding Decoration Design Competition (Junior Category)
AwardClassStudents
ChampionS1CLi Yan Nok
1st Runner-upS3HPAU Sum Lui, Shanel
2nd Runner-upS3HLAO Cheuk Yi
MeritS1MFUNG Ho Hin
MeritS1MSZE Hoi Yiu, Yoyo
MeritS2DCHOW Monique Samantha Yan Sin
MeritS2DTANG Yu Tung
MeritS2ILEI Yui
MeritS2ISUM Wing Hei
MeritS2IPUN Sze Ching
MeritS3CCHOW Wing Hay Brianna 
MeritS3TBARUA Katrin Kripa
MeritS3TKAM Hau Lam
Central Kowloon Route Hoarding Decoration Design Competition (Senior Category)
AwardClassStudents
ChampionS4TLAI Fung Ki
1st Runner-upS6MCATOLICO Chloe Maureen Ramos
2nd Runner-upS4FYAU Nga Wai
MeritS4ACHEUNG Ching Silvana
MeritS4FBADAJOS Joanne Kezia
MeritS4FWONG Ching Tung
MeritS4TWATERS Teo Calla
MeritS5DDICHOSA Maureen Grace Sales
MeritS5DELBESHLAWY Malak Ahmed Farouk
MeritS5DLAI Zoe
MeritS5DPENAS Hannah Kaye Ramiento
MeritS5ICHEUNG Ming Yan
MeritS6WWAN Lok Yi
『細看多元社區.共建和諧香港』香港中學生海報設計比賽2020
AwardClassStudents
MeritS5DELBESHLAWY Malak Ahmed Farouk
『遠離毒品鼓勵咭創作比賽』
AwardClassStudents
ChampionS6MCATOLICO Chloe Maureen Ramos
Second-Runner UpS6WWAN Lok Yi
SHKP Club "Loving Home in Harmony Campaign" Essay Competition
AwardClassStudents
Merit Award (Intermediate Category)S3HPAU Sum Lui, Shanel
Grantham Visual Arts Award S3HPAU Sum Lui, Shanel
!deal School Uniform Competition
AwardClassStudents
1st runner upS5DLAI Zoe
Sovereign Art Foundation Students Prize, Hong Kong
AwardClassStudents
ShortlistedS6WWAN Louise
Gifted Creative Essay Composition Competition
AwardClassStudents
Silver AwardS2CKANAK Khanuja
CCAE Children's Fine Arts, Calligraphy & Photography Exhibition
AwardClassStudents
1st Class HonorS3HPAU Sum Lui, Shanel
1st Class HonorS5HLAM Yau Hing
1st Class HonorS5ISHEK Zo Ya
1st Class HonorS6WWAN Lok Yi
2nd Class HonorS2PLEE Karis
2nd Class HonorS2RCHIK Pui Yan
2nd Class HonorS3CBRAR Komal
2nd Class HonorS3TBARUA Katrin Kripa
2nd Class HonorS4PTANG Cheuk Tai
2nd Class HonorS5DPENAS Hannah Kaye Ramiento
2nd Class HonorS5ICHEUNG Ming Yan
2nd Class HonorS6MCATOLICO Chloe Maureen Ramos
3rd Class HonorS2IYAN Wah
3rd Class HonorS3CKO Chung Yan
3rd Class HonorS5DELBESHLAWY Malak Ahmed Farouk
3rd Class HonorS5DKWOK Hei Ching
3rd Class HonorS5DWOO Hoi Ching
Red Packet Design Competition
AwardClassStudents
1st runner upS4TLAI Fung Ki
2nd runner upS5DWOO Hoi Ching
Most Popular Award (Secondary Category)S5DWOO Hoi Ching
MeritS4ACHEUNG Ching Silvana
MeritS4FWONG Ching Tung
MeritS5DDICHOSA Maureen Grace Sales
HKSSDC
AwardClassStudents
Winner of 1st RoundS3CCHOW Wing Hay Brianna
Winner of 1st RoundS3CGHIMIRE Akirti
Winner of 1st RoundS3TSINGH Puneet Brar
Winner of 1st RoundS4TAYYAB Noor
Winner of 1st RoundS5IGURUNG Wrishika
Winner of 1st RoundS5ISHEK Zo Ya
winner of the 2nd roundS3CCHUNG Hui Man Emily
winner of the 2nd roundS3CCHAN Sin Yi Esther
winner of the 2nd roundS3CUBEAD Noya
Best SpeakerS3CUBEAD Noya
1st Runner up in the Final RoundS3CNg Kevin Kai Wing
1st Runner up in the Final RoundS3CWong Kyle Bok Ho
1st Runner up in the Final RoundS3CPacis Alexa Vernice Soriben
Best SpeakerS3CPacis Alexa Vernice Soriben